Son Dakika
2022 Yeni Ford Ranger tanıtıldı Ali Haydar Bozkurt Kimseyi işten çıkartmayacağız 2019 MTV artış oranı belli oldu Ticari kiralıkta engeller kalktı 'Modifiye' trafiğe çıkamayacak! "Uyarı levhası yoksa radarla hıza ceza da yok" Vergi ve Trafik Borcu olanlar LPG'li araca yasak kalkıyor İndirim Geliyor Kar Lastiğinin Zorunlu Olduğu İller
Otomobil Dergisi
400 bin işletme tek tek ziyaret edilecek
 

400 bin işletme tek tek ziyaret edilecek

Türkiye'nin en büyük otomobil fabrikalarından birisinin galeri, yine en büyük telekominikasyon firmalarından birisi inşaatçı olarak kayıtlarda yer aldığı anlaşıldı.

5 Ağustos 2013 Pazartesi 12:33
Yazdır

Bunun üzerine harekete geçilerek 400 bin işletmenin tek tek ziyaret edilerek bilgileriningüncellenmesine karar verildi. 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Bakanlık olarak 81 il bazında sanayi işletmelerinin tespitine yönelik kapsamlı bir çalışma başlattıklarını belirterek, sanayi işletmelerinin hangi alanlarda faaliyet gösterdikleri, hangi ürünleri ürettikleri, makine parkları ve sorunları tespit edilerek, kayda geçirileceğini bildirdi. 

Ergün, "Bu yılın sonuna kadar arazi sayımını da tamamlıyoruz ve böylece kamunun elindeki verilerle, arazideki verileri birbiriyle örtüşür hale getirmiş olacağız" dedi.

ENVANTER ÇIKARILACAK

Hürriyet'in haberine göre; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın Türkiye'de ilk defa yaptığı bu çalışmayla, sanayi sicil kayıtları yanında Gelir İdaresi Başkanlığı kayıtları ile Sosyal GüvenlikKurumu kayıtları da değerlendirilerek tüm imalat sanayinin tam bir envanterinin çıkarılması hedefleniyor. 

Kamunun elindeki veri farklılığı sağlıklı planlama ve strateji üretimine engel oluyor. Bakanlık bu projenin tamamlanması ile hem kamuya hem özel sektöre tüm sanayi ve diğer sektörlerle ilgilisağlıklı veriler sunma imkanına kavuşmuş olacak. Bu veriler teşvik politikaları başta olmak üzere her türlü planlama ve strateji oluşturma çalışmalarında kullanılacak. Böylece tüm sanayi işletmeleri, Türkiye haritası üzerinden izlenebilecek. Ergün bir grup gazeteciye şu bilgileri verdi:

BELLİ OLACAK

"Çalışmalarımız sırasında şunu gördük ki, Türkiye'de veriler birbiriyle uyuşmuyor, konuşmuyor. Yani bir kurumun sanayici dediğine biz sanayici demiyoruz, bizim sanayici dediğimize bir başka kurum sanayici demiyor. Eğer verileriniz birbiriyle konuşmuyorsa ve hatalıysa, kayıtlarınız doğru kaydedilmemişse o zaman doğru politika da geliştiremiyorsunuz. Düşünün büyük otomobil fabrikalarından bir tanesi, otomobil üretim tesisi olarak kodlanacağı yerde,otomobil satış merkezi olarak kodlanmış. Böylece bu işyeri otomobil pazarlamacısı olarak kayıtlarda yer alıyor. Yine ülkemizin en büyük telekomünikasyon firmalarından birinin, bilgi veiletişim sektöründe yer almadığını gördük. Bu firmamız aynı zamanda bilgi ve iletişim sektörünedair yatırım yaparken alt yapı da yaptığı için inşaat şirketleri arasında kaydedilmiş gözüküyor. Ozaman da inşaat sektörünün cirosu bir anda şişiyor."

Anahtar Kelimeler: işletmeler ziyaret edilecek,
Bu haber toplam 2079 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
MERCEDES-BENZ EQC 400 4MATIC.YENİ BİR DÖNEMİN BAŞLANGICI
Citroën Türkiye, Büyüme Trendini İstikrarla Sürdürüyor
TOYOTA GAZOO Racing
ŠKODA’nın Reklam Yüzü Mehmet Günsür
CITROËN Ë-BERLINGO VAN
TOYOTA GAZOO Racing
İkinci El Satışları 2021'de Artar
Karsan, SAVAC Grubu’na 5’inci Jest Electric’i Teslim Etti!
Toyota Ultra Kompakt Elektrikli Aracı C+Pod’u Satışa Sundu
Ege ve Akdeniz Bölgesi’ndeki Girişimci Kadınlar
Karsan’dan Almanya’da Yedek Parça Yatırımı!
Sağlık Çalışanları Enterprise’dan Günlük 90 TL’ye Corolla Hybrid Kiralıyor!
TOYOTA RAV4’ün Global Satışları
ZF 2019 Finansal Sonuçları:
Ali Haydar Bozkurt Kimseyi işten çıkartmayacağız
İŞBİR YATAK’TAN Sağlık Personellerine Yatak ve Uyku Ürünleri Desteği
Bursa’nın Tercihi Yine Karsan Jest+
Sınıfında fark yaratacak Toyota Corolla Hatchback Türkiye yollarına çıkıyor
Fiat 500X SUV Türkiye’de
Alfa Romeo 110 Yaşında!
 
Tarihte Bugün
1954 İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanlığına seçilen Prof.Dr. Nüzhet Gökdoğan, ilk kadın dekan oldu.
Hava Durumu
Havadurumu
Fotogaleri
Videogaleri
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur