Son Dakika
2022 Yeni Ford Ranger tanıtıldı Ali Haydar Bozkurt Kimseyi işten çıkartmayacağız 2019 MTV artış oranı belli oldu Ticari kiralıkta engeller kalktı 'Modifiye' trafiğe çıkamayacak! "Uyarı levhası yoksa radarla hıza ceza da yok" Vergi ve Trafik Borcu olanlar LPG'li araca yasak kalkıyor İndirim Geliyor Kar Lastiğinin Zorunlu Olduğu İller
Otomobil Dergisi
Yeni Peugeot 208 yılın son çeyreğinde Türkiye pazarına sunulacak
 

Yeni Peugeot 208 yılın son çeyreğinde Türkiye pazarına sunulacak

Lansmanından üç yıl sonra, Avrupa’da markanın en çok satılan modeli olan Peugeot 208 kabuk değiştiriyor. İddialı stilini bir adım daha öteye taşıyan 208, standart LED 3D farlar, ışıldayan Orange Power gibi yepyeni renkler ve yeni kişiselleştirme aksesuarları ile şimdi daha da sportif ve dinamik biçimde kendini gösteriyor.

25 Şubat 2015 Çarşamba 16:57
Yazdır

Active City Brake, MirrorScreen, Geri Vites Kamerası ve Park Assist gibi yeni teknolojik donanımlar ile aracın şehir içinde kullanımı daha da kolaylaştırıldı. Ayrıca 100 km’de sadece 3 litre tüketim ve 79g CO2/km emisyon değerine ulaşan dünyanın en tutumlu içten yanmalı motoru başta olmak üzere PureTech ve BlueHDi motor seçenekleri en son Euro 6 standartlarını karşılıyor. Mayıs ayında İstanbul AutoShow Fuarı’nda sergilenecek olan Yeni Peugeot 208 yılın son çeyreğinde Türkiye pazarına sunulacak.

Peugeot 208: Stratejik bir segmentin vazgeçilmez oyuncusu

Toplam pazar satışlarının yaklaşık %30’unu oluşturan B segmenti Avrupa pazarının miktar yönünden en büyük ikinci segmentidir. Çok sayıda model ve siluete rağmen (özellikle SUV/CUV), satılan 3 araçtan 2’den fazlasını temsil eden kompakt hatchback bu segmentte açık ara lider modeldir. Ve Peugeot 208 rekabetin git gide yoğunlaştığı bu segmentin kilit oyuncusu olmaya devam ediyor.

200 serilerinin tarihsel ağırlığından ve markanın bilgi birikiminden güç alan Peugeot 208, yakında 1.000.000 adet satışa ulaşacak. Şehirli SUV modeli Peugeot 2008 ile birlikte, Peugeot’nun 2014 yılında Avrupa pazarının B segmentindeki satışlar bazında podyumdaki yerini korumasını sağlıyor.

Yeni Peugeot 208 de bu başarıyı sürdürmek üzere; cazibe ve karakter unsurlarını ön plana çıkaran yeni bir stil, gerek renk, gerek kişiselleştirme, gerekse ürün gamında yükseliş stratejisi ile genişletilen ürün arzı, daha fazla güvenlik ve konfor için yeni teknolojik donanımlar ve hem tutumlu hem de performanslı yeni motor seçenekleri gibi sağlam argümanlara sahip.

Manyetik çekim gücü Safkan dış tasarım, güçlü kişilik

Lansmanından bu yana, Peugeot 208 marka değerleri ile uyumlu güçlü kişilikli bir şehir modeli olarak kabul gördü. Peugeot 208’in karakterini ve duruşunu şekillendirmeye katkıda bulunan, hem sportif hem de şık yapı, enerjik ve modern boyutlar ya da üzerinde çok çalışılmış özgün tasarım gibi unsurlar da değişmedi.

Peugeot tasarımcıları daha vurucu ve daha keskin hale getirilen modelin çekiciliğini ve kimliğini daha da güçlendirmeyi hedeflediler. Bu yeni kimlik elbette sağlamlığın ve kalitenin arttırılmasıyla birlikte ilerliyor.

Böylece, ilk bakıştan itibaren, Yeni Peugeot 208daha iddialı, sağlam ve sportif yeni tarzı ile baştan çıkarıyor.

Önde, yeni tampon daha keskin, net ve kaslı çizgiler sergiliyor. Genişletilmiş ızgara ve krom çıta artık tamamen tampon içine entegre edildi. Yüksek donanım seviyelerinde, yeni “EQUALIZER” ızgaranın sıcak kromaj markajı benzersiz bir 3D efekti veriyor. Dışarıya alınan sis farları ile birlikte bu yeni kimlik, aracı daha geniş ve daha dinamik göstererek yola daha sağlam oturan bir görünüş kazandırıyor.

Ön tasarım, araca daha keskin ve aslansı bir bakış kazandıran yeni çift renkli farlar, siyah ve krom maskeler ve teknolojik LED’li ışıklı imza ile vurgulanıyor.

Yandan bakıldığında, modelin modern ve dinamik boyutları ve üzerinde ayrıntılı şekilde çalışılmış tasarımı korundu. Yeni Peugeot 208’in profili ise farklılaştırılmasına katkıda bulunan yeni donanımlar ile ayırt ediliyor. Modelin hem şık ve hem de spor yanını güçlendiren krom ayna gövdeleri bundan böyle 3. seviyeden itibaren standart olarak sunuluyor.

Arkada, stop lambaları ve yeni LED’li 3D ışık pençeleri şaşırtıcı çizgileriyle büyülüyor. Tamamen homojen görüntüleri, kırmızı sıcak opal renkleri ve derin 3D efektleri onları teknolojinin gerçek mücevherleri haline getiriyor. Peugeot tarzının sembolü arslan pençesi arka farlar  208 gamının tümünde sunuluyor.

Sürüş duyumlarına odaklanan kaliteli ve sade iç mekân

Yeni Peugeot 208’in içinde, lansmanından bu yana müşteriler tarafından beğenilen yenilikçi kokpitPeugeot i-Cockpit dikkat çekiyor. Güvenli, heyecan verici ve hassas sürüş sağlayan bu yeni konsept ilk kez 2012 yılında Peugeot 208’de sunuldu, ardından Peugeot 2008 ve 308’lerde kullanıldı. Peugeot i-Cokpit kompakt direksiyon simidi, göz hizasında gösterge paneli ve 7”geniş dokunmatik ekrandan oluşuyor.

İkinci donanım seviyesinden itibaren sunulan 7″ geniş dokunmatik ekran, radyo, navigasyon, telefon ve yol bilgisayarı gibi çeşitli araç fonksiyonlarına erişimi kolaylaştırıyor. Buna ek olarak, Bluetooth bağlantısı, USB gibi mobil uygulamaları ve bu uygulamalardan tam anlamıyla yararlanmak için akıllı telefon ekranının araç ekranı üzerine taşınmasını sağlayan yeni MirrorScreen sistemini barındırıyor.

Genişletilmiş ürün arzı

Parıldayan yeni dış renkler

Yeni Peugeot 208 gamının renk ve boya paleti (opak, metalik, sedefli) yepyeni renklerle zenginleştirildi. 13 renkten oluşan zengin çeşitli gam, farklılaşma arayışında olan müşterilerin artan ihtiyacına cevap veriyor.

Yeni turuncu POWER metalik renk dinamizm, gençlik ve tazelik hissi yayıyor. Işıkta canlı ve pullu görünümü ile parıldayan ve araç ile sürücüsünü ön plana çıkaran neşeli, büyük rağbet gören bir renk. Başka renkler de yakında açıklanacak.

Yeni ve modern kişiselleştirme olanakları

Yeni Peugeot 208, çağı ile tam uyumlu sayısız donanımları ve zengin çeşitliliğinin yanı sıra, yepyeni orijinal kişiselleştirme seçenekleri sunuyor.

MENTHOL White dahil dış kişiselleştirme paketleri, ikinci donanım seviyesinden itibaren orijinal fabrika opsiyonu olarak sunuluyor. Beyaz dokunuşlu MENTHOL White paketi şık ve dinamik bir ambiyans oluşturulmasın katkıda bulunuyor.

Bu özelleştirme unsurları aşağıdakilerden oluşuyor:

  • Renkli3Defektli renkli sıcak markajlı “EQUALIZER” ızgara*;
  • Parlaksiyahızgaraçıtası;
  • Lazer baskılı renkli kenar şeritli parlak siyah sis farı kapakları*;
  • Ön ve arka renkli Peugeot yazısı *;
  • PerlaNera Siyah Ayna yuvaları ve renklisinyal lambaları*.

* (Seçilen paketin renginde)

Ek dış kişiselleştirme paketi ile iç kişiselleştirme paketleri modelin ticari lansmanından itibaren satışa sunulacak.

Yeni nesil donanımlar

Lansmanından bu yana satılan versiyonların %80’inden fazlasın 7 inçlik büyük ekranı ile donatılmış olan Peugeot 208, dokunmatik ekranı geniş kitlelere sunan segmentin ilk modellerinden biri oldu. Aynı zamanda, kaldırım kenarındaki iki araç arasına otomatik olarak park edilmesini ve bu park yerinden çıkılmasına olanak sağlayan Park Assist aktif park yardımını sunan segmentin ender modellerinden biridir.

Bugün, Yeni Peugeot 208, şehir içi kullanımıyla uyumlu iki yeni donanım sunarak bu alandaki öncülüğünü de sürdürüyor: Active City Brake ve Geri Görüş Kamerası.

Active City Brake teknolojisi (Şehirde Çarpışma Riskine Karşı Otomatik Frenaj) 30 km/s hızın altında şehir içi kullanımda sürücünün müdahale etmemesi durumunda kazadan sakınılmasını veya ciddiyetinin azaltılmasını sağlayan yeni bir sistemdir.

Ön camın üzerine takılmış olan kısa huzmeli bir lazer algılayıcı (Lidar) aynı yönde seyreden veya duran bir araç gibi engelleri algılayabiliyor. Sistem çarpışmayı önlemek veya çarpışma hızını azaltarak olumsuz sonuçlarını sınırlandırmak için tam güçlü frenajı otomatik olarak başlatabiliyor. Bazı durumlarda, bu sistem otomatik olarak aracı durdurmaya kadar gidebiliyor ve böylece önden giden araçla çarpışmanın önlenmesini sağlıyor.

İkinci donanım seviyesinden itibaren opsiyon olarak mevcut olan Geri Görüş Kamerası büyük renkli ekranı ile günlük kullanımda park manevralarını kolaylaştırıyor.

Daha da reaktif ve çeşitlendirilmiş uygulamalar

Çağıyla tam uyumlu olan Yeni Peugeot 208’de, kullanıcının en iyi uygulamalardan kolayca yararlanması için, Mirrorlink®[1] veya Carplay® uyumlu akıllı telefonunun ekranını aracın dokunmatik ekranı üzerinde görüntülemesini sağlayan MirrorScreen fonksiyonu sunuluyor. Bu çözüm, bir yandan Peugeot 208’in büyük dokunmatik ekranından yararlanarak mobil uygulamaların görünürlüğünü ve ergonomisini güvenlik içinde koruyor ve bu fonksiyona ilişkin tüm avantajları üzerinde topluyor.

Uygulamalara erişim aracın durumuna bağlı olarak farklı şekilde yönetilmektedir. Araç hareket halindeyken, sürücü örneğin navigasyon gibi sürüşe faydalı uygulamaları veya webradio gibi haber-eğlence uygulamalarını kullanabiliyor.

Dünya rekoru: 79 g CO2/ km’den itibaren, ultra verimli yeni motor seçenekleri!

Lansmanından itibaren, Peugeot 208 dikkat çekici sürüş özellikleriyle büyük beğeni kazandı. Kompakt boyutları, hafifliği, aerodinamik kasası, markanın ileri bilgi birikimine yaraşan dinamik davranışı, mükemmel bir konfor ve yol tutuşu sentezi sağlıyor.

Avrupa’da Euro 6 standardını karşılayan son nesil benzinli ve dizel geniş motor gamı ile birleşen bu niteliklere segmentte referans oluşturan performans ve kullanımda tasarruf avantajları eşlik ediyor. Yeni Peugeot 208 aynı zamanda lansmanında yeni EAT6 altı ileri tam otomatik vites kutusundan yararlanıyor(Efficient Automatic Transmission 6).

1.6 L BlueHDi : Tek kelimeyle pazarın en iyi Dizel motoru !

En ileri dizel teknolojisini büyük düşüş gösteren CO2 emisyonları ve yakıt tüketimi ile bir araya getiren yeni BlueHDi motor seçeneklerinin hepsi 95 g CO2/ km’nin altında emisyon değerlerine sahipler ve böylece 1.6L BlueHDi ailesi pazarın en performanslı dizel motor gamı olarak kabul ediliyor.

75 hp’lik gam girişi versiyonu dışında bu motor seçeneklerinin hepsi Stop and Start sistemiyle sunuluyor.

Mirrorlink®, başlıca otomobil, mobil  telefon üreticilerini ve uygulama geliştiricilerini bünyesinde toplayan Car Connectivity Consortium tarafından geliştirilmiş olan bir değişken iletişim protokolüdür.

Anahtar Kelimeler: lansmanından, yıl, sonra, avrupa’da, markanın, çok
Bu haber toplam 11129 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Yeni Toyota Hilux
YENİ CITROËN C3
Mercedes-Benz A180d Sedan Özel Test
Yerli otomobilde hayran bırakan detaylar ortaya çıktı!
Ferrari 812 GTS 800 beygir güçle geldi
Honda Civic hatchback yenilendi ve satışa sunuldu!
Lüksü Yeniden Tanımlayan En Özel BMW Modelleri
Önden motorlu Ferrari Roma tanıtıldı
Caddeye çıkmadan çalındı
İlk yerli SUV
Borusan Otomotiv, BMW i3 ve i8’i satışa sundu
Jaguar XE Londra’da tanıtıldı
911 rakibi AMG GT tanıtıldı
İlk Yerli otomobil 2017 yılında piyasaya çıkıyor
Audi’den RS 5 TDI konsepti
Çekici Passat 2015'e Hazır
Adam Ruhlu Corsa
RENAULT’DA SPORTİF SÜRÜŞ ZAMANI
Toyota’dan Yeni Aygo
Çalınan Otomobil 22 Yıl Sonra Bulundu
 
Tarihte Bugün
1954 İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanlığına seçilen Prof.Dr. Nüzhet Gökdoğan, ilk kadın dekan oldu.
Hava Durumu
Havadurumu
Fotogaleri
Videogaleri
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur